آرشیو خبر کد خبر: 15233     

برگزاری کافه های کارآفرینی در دانشگاه ها

روابط عمومی دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب
دومین جلسه هم اندیشی طرح مشترک ˝کافه های کارآفرینی در دانشگاه ها˝ به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ شنبه ۲۹ ارديبهشت ساعت 15:27

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، این جلسه جهت بررسی طرح مشترک "کافه های کارآفرینی در دانشگاه ها" بین مراکز کارآفرینی دانشگاه های پیام نور، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران،  دانشگاه شریف، دانشگاه هنر، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، خانه تعاونگران ایران با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب برگزار شد.

دکتر محمدرضا بختیاری مدیر کل دفتر تجاری سازی و کارآفرینی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ضمن اشاره به همکاری بین مراکز کارآفرینی برخی از دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالهای قبل، گفت: همه مسئولین دولت خواهان این هستند که دانشگاه ها نیز در تولید ثروت نقش داشته باشند، لذا همه برنامه ها و سیاست گزاری های کشور در این راستا قرار دارد که دانشگاه ها در اقتصاد کشور نقش داشته باشند نه اینکه فقط مصرف کننده ثروت کشور باشند.
دکتر رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: تقویت اکوسیستم کارآفرینی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزشی در قالب پلتفرم های گفتگو، ایده پردازی،خلاقیت، مشارکت رشته های مختلف و تعاملات اجتماعی در قالب" کافه های کارآفرینی در دانشگاه ها" هدف اصلی برگزاری این نشست است.
دکتر سرهنگی گفت: هدف از راه اندازی کافه های کارآفرینی ایجاد فضایی تعاملی برای برقراری ارتباط بین کارآفرینان با یکدیگر، با سرمایه گذاران، با دولت، مجلس و مراجعات و ارتباط آن ها با سازمان ها می باشد. نتیجه این تعامل، شکل گیری شبکه های سیال بین افکار مختلف برای خلق نوآوری خواهد بود.
وی بیان کرد: ایجاد تلنگری برای تشویق نوآوری و تغییر ساختار در روابط نهادهای دولتی ، همچنین شکل گیری یک هویت اجتماعی مشترک برای گروه های مختلف اجتماعی موثر در دولت و بخش خصوصی از جمله اهداف دیگر راه اندازی کافه های کارآفرینی می باشد.
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: با توجه به ایجاد قانون های حمایتی و تسهیلات مختلف سازمان های دولتی، بهبودی در فضای کسب و کار ایجاد نشده است، به عنوان مثال موضوع مالیات برای اعضاء شتابدهنده ها و یا تامین اجتماعی، وجود بوروکراسی های اجرایی در عمل و انجام تطبیق با قوانین مصوب در عمل باعث اجرایی نشدن رونق کسب و کار شده است. لذا استارت آپ ها و دولت ها باید ارتباط مشترک داشته و در این تعامل  دستورالعمل ها مصوب و یا اصلاح شوند .
دکتر سرهنگی ضمن اشاره به نیاز به هویت سازی برای این کافه ها گفت: میتوان با شناسایی علاقمندی های دانشجویان و طراحی محیطی آرام مبتتی بر فناوری های روز، فضای ارائه و پردازش ایده ها و فرصت نوآوری و خلاقیت را در حوزه کارآفرینی را در اختیار دانشجویان و دانش اموختگان مراکز آموزشی قرار داد.
دکتر عنایت الله نجیب زاده رییس دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب با اعلام ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب از جمله سایت های رایانه ی یازده گانه، آزمایشگاه های تخصصی در رشته های روانشناسی، تربیت بدنی و جغرافیا، مرکز آموزش های آزاد و از همه مهمتر حضور دانشجویان فعال و علاقه مند و نیز سابقه برگزاری رویدادهای مهم در حوزه کارآفرینی، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام نمودند.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: