آرشیو خبر کد خبر: 14211     

برنامه گالری‌های پایتخت در پاییز برگ ریزان

باشگاه خبرنگاران جوان
گالری‌های مختلفی در هفته سوم آبان ماه سال جاری برپاست؛ در اینجا به معرفی این گالری‌ها می پردازیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۸ آبان ساعت 11:59

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، هنر یکی از مواهب خداوندی است که سبب آرامش روح انسان می‌شود. برای همین پیشنهاد گالری‌گردی را در طول هفته برای شما داریم که در اینجا به معرفی اجمالی برخی از آنها می‌پردازیم.

گالری مهر مریم

مجتبی رستمی آثار خود را در این گالری از 19 آبان تا 2 آذر ماه سال جاری عرضه می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید به گالری مهر مریم مراجعه کنند.

گالری نگارخانه 14 

مرضیه فخر آثار خود را در این گالری از  19 آبان تا 7 آذر ماه سال جاری عرضه می‌کند. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری نگارخانه 14 مراجعه کنند.

گالری تم

جواد صبا آثار خود را در این گالری از 19 تا 25 آبان ماه سال جاری عرضه می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید به گالری تم مراجعه کنند.

گالری ویستا

کیوان عسکری آثار خود را به همراه آثار کسانی چون مهشید آسوده خواه، نگین احتسابیان، بنفشه احمدزاده، عطیه بزرگ سهرابی، مرجان ثابتی، هدا حدادی، پژمان رحیمی‌زاده، فرشید شفیعی، مریم طباطبایی، کمال طباطبایی، حسن عامه کن، نجوا عرفانی، عطیه مرکزی، مائلی منوچهری و مرجان وفاییان گردآوری کرده است و از 19 تا 29 آبان ماه سال جاری در این گالری عرضه می‌کند. علاقه‌مندان می توانند برای بازدید به گالری ویستا مراجعه کنند.

گالری زیر زمین دستان 

کاوه ایرانی آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه در این گالری عرضه کرده است. این گالری تا 26 آبان ماه سال جاری برپاست. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری زیر زمین دستان مراجعه کنند.

گالری فرشته 

اسماعیل رشوند آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه سال جاری عرضه کرده است. این گالری تا 23 آبان ماه برپاست. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید به گالری فرشته مراجعه کنند. 

گالری طراحان آزاد

فرسام سنگینی آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه عرضه کرده است.این گالری تا 24 آبان ماه سال جاری برپاست.علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری طراحان آزاد مراجعه کنند. هنرمند در این مجموعه، پیکره‌ها را در لحظه‌ای تصویر کرده است  که حضور ندارند و ذهنشان مشغول چیز دیگری است.

گالری ژاله

هنرمندانی چون هاوار امینی،احسان ضیافتی و بهناز فاطمی آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه سال جاری عرضه کرده است و تا 22 آبان ماه سال جاری ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری ژاله مراجعه کنند.

گالری رج

آرمان صداقت آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه سال جاری عرضه کرده است و تا 22 آبان ماه ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری رج مراجعه کنند. این هنرمند درباره آثار ارائه شده اش در این گالری نوشته است:

هنرمندان همیشه چون آینه صرفاً تقلیدی از پدیده‌های طبیعی نمی آفرینند؛ بلکه با برداشت ذهنی از نمونه‌های موجود به بیان افکار و احساسات خود با نمود تصویر می‌پردازند. اسلیمی ها در واقع خلاصه ای از تصویر درختان تاک و گیاهان در هم پیچیده در قوس های دورانی روبه بیرون و درون هستند.

خط و کتابت حاصل خرد جمعی  می‌تواند علاوه بر کاربرد ادبی و رساندن پیام، به عنوان عنصر بصری فرم استفاده شود. انسان معناساز با دخل و تصرف در تصویر، معانی را تغییر می‌دهد. گاه با پوشاندن بخشی از تصویر می‌کوشد تا با این پرهیز بصری، معنایی متعالی را در مخاطب خویش القا کند.

گالری ایوان

مجید رفیعی منفرد آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه عرضه کرده است این گالری تا 26 آبان ماه سال جاری ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری ایوان مراجعه کنند. 

سعید رفیعی منفرد نقاش حالات و رفتار انسان ایرانی در وضعیت های بغرنجِ معاصر است. بررسی هر دوره از آثارش، رصد کردن احوال جامعه  ما در فراز و فرود مسائل اجتماعی و کاوش در روحیات و خلقیات و آرای هنرمند است. آثار او نمایشگر موقعیت های تعلل و تردید است و شرح اضطراب و ملال آدمها در موقعیتی کم تحرک و تأکیدی بر اضطرار و رخوت سال های رفته؛ انسان های او نظاره گر فروپاشی و بدعهدی دوران خویش اند. کارنامه ی هنری او، جستجوگری اش در یافتن معناهای متفاوت هستی را به نمایش می گذارد، آثاری عمیقاً پرسشگر و تلخ اندیش در بطن زندگی.

نقاشی های سعید رفیعی منفرد، زیستن دوبارۀ بیم و امیدهای زندگی بر روی بوم است. او بی آنکه بخواهد جوابی فرا روی مخاطبان اش قرار دهد، سوال هایش را از زندگی بر پرده ی نقاشی نقش می زند و در هر بار پرسش، همان بیم و امیدهایی را پیش روی مخاطب می گستراند که خود زیسته است.

گالری دلگشا

امید معصومی آثار خود را در این گالری از 12 آبان ماه عرضه شده است و تا 7 آذر ماه سال جاری ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری دلگشا مراجعه کنند.

گالری اُ

مونا نجفی زاده آثار خود را در این گالری از 12 آبان عرضه کرده است. این گالری تا 23 آبان ماه سال جاری ادامه دارد. علاقه مندان می توانند برای بازدید به گالری اُ مراجعه کنند. بعضی از مفاهیم و رویدادها را با ذهنیتی دو ارزشی نمی‌توان سنجید. یک شیء تنها آن چیزی نیست كه خود را با وضوح تمام نشان داده است. بلکه این ناحیه واضح مرکزی، محصور در منطقه‌ای از مفاهیم است که به تدریج به سمت عدم قطعیت میل می‌کند.

مجموعه کوچکِ پیش رو تجربه ای است به واسطه حضور دو شیء که در رابطه با یكدیگر قرار گرفته اند. فضای ایجاد شده، نه این و نه آن است بلکه  چیزی  میانِ آن دو  است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگالری تهران , گالری گردی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: