آرشیو خبر کد خبر: 14401     

باید به حال تهران گریست

تسنیم
عضو شورای شهر تهران گفت: باید به حال تهران گریست که فضای پشتیبانی و مدیریت بحرانش را یا تغییر کاربری داده‌اند یا محل کسب و کار کرده و یا فروخته‌اند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱۴ آذر ساعت 16:10

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مجید فراهانی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: پیش از زلزله غرب کشور و در چهاردهم آبان‌ماه 96 در تذکری به شهردار تهران خواستار توجه و اجرای مصوبه شورا در الزام شهرداری تهران به در اختیار قراردادن تمام پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران شدم، مصوبه مهمی که زلزله کرمانشاه و کرمان لزوم اجرای سریع تخلیه پایگاه‌های پشتیبانی، مدیریت بحرانی از سوی شهرداری و در اختیار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران قرار دادن این پایگاه‌ها را بیش از پیش روشن کرده است. 

وی افزود: به عنوان نماینده مردم تهران متاسفم که از 102 سوله مدیریت بحران شهر تهران، تنها 22 سوله به عنوان پایگاه پشتیبانی مدیریت بحران در اختیار سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است و بقیه یا برای ورزش در اختیار سازمان ورزش است یا به عنوان فضای کسب و کار و کاربری‌های غیرمرتبط و غیرمعقولی که هرجا برایشان می‌توان متصور شد به جز (پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران) مورد استفاده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: پس از تذکر بنده برابر گزارش رسانه‌ها تعداد 4 سوله بازپس گرفته شد و به کاربری خود بازگردانده شد اما این تعداد کافی نیست و باید در اسرع وقت تمامی این پایگاه‌ها تخلیه شود. 

فراهانی افزود: برای من جای تعجب است که با چه مجوز و منطقی پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران شهید آبشناسان در منطقه 4 شهرداری تهران علی‌رغم هزینه 40 میلیارد ریالی شهرداری تهران تبدیل به شهربازی کودک شده و طی قراردادی به مدت 10 سال بهره‌وری آن به یکی از منصوبان و نورچشمی‌های مدیریت سابق شهر تهران با بهای اندک واگذار شده است. 

عضو شورای شهر تهران دادامه داد: در برخی از رسانه‌ها اخباری برای واگذاری زمین پایگاه‌های منطقه 2، منطقه 12 و ... به پیمانکاران در برابر بدهی‌های شهرداری منتشر شده است که اگر این امر واقعیت داشته باشد باید به حال تهران گریست که فضای پشتیبانی و مدیریت بحرانش را یا تغییر کاربری داده‌اند یا محل کسب و کار کرده و یا فروخته‌اند.

وی اضافه کرد: در اجرای بند 3 ماده 71 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره لزوم تسریع تخلیه و تحویل پایگاه‌های پشتیبانی و مدیریت بحران به شهرداری تهران و رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تذکر می‌دهم و لازم است هرچه سریع‌تر گزارش حسن اجرای این مصوبه (که برابر تبصره سوم مصوبه مقرر بود هر 3 ماه یک بار ارائه شود) به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب ها مجید فراهانی , مدیریت بحران تهران , سوله بحران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: