آرشیو خبر کد خبر: 14914     

اولین جشنواره عکس گردشگری تهران

باشگاه عکاسان تهران
برگزیدگان اولین جشنواره عکس گردشگری تهران معرفی شدند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۱ اسفند ساعت 13:50

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، این مراسم با حضور حسن خلیل آبادی رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، مهدی سیف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، کورش یزدانی رییس کانون عکاسان ایران، قربانی قائم مقام معاون اموراجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه7 برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مهدی سبف رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: تمامی مراحل اولین جشنواره عکس گردشگری تهران، از فراخوان آثار تا دعوت به اختتامیه با استفاده از فضای مجازی صورت گرفت که باعث افزایش مشارکت و کاهش چشمگیر هزینه ها شد.

سیف افزود: ظرفیت های گردشگری تهران آن گونه که شایسته است معرفی نشده و به جرأت می توان گفت، تهران به لحاظ تنوع در حوزه های گردشگری بسیار سرآمدتر از شهرهایی مانند شیراز و اصفهان است و این جشنواره می تواند گامی موثر در معرفی قابلیت های این حوزه، به شهروندان پایتخت و دیگر گردشگران باشد.

وی تاکید کرد: با توجه به نگاه ویژه ای که مدیریت جدید شهری از جمله شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران نسبت  به مسئله گردشگری دارند، مسئولیت ما سنگین تر خواهد بود و شایسته است بیشترین اقدام را در راه معرفی شهرتهران به عنوان شهرامید، مشارکت و شکوفایی انجام دهیم.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه عکاسی یکی از کارآمدترین ابزار هنری است، عنوان کرد: این هنر شریف و شفاف می تواند در معرفی آثار و جاذبه های گردشگری تهران کمک شایانی انجام دهد.

در ادامه حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با ابراز خرسندی از حضور در آیین اختتامیه، خطاب به عکاسان گفت: هنر شما ما را از آنچه در دیده‌هایمان به سرعت می‌نشیند به تفکر وا می‌دارد و در پس زمینه‌های عکس‌هایتان ما را وادار می‌کنید به اطراف بیندیشیم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه امیدوارم آیین اختتامیه چند صدمین نمایشگاه عکس تهران را نسل‌های بعد از ما برگزار کنند، خاطرنشان کرد: ما در تهران به اندازه تمام ایران مراکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری داریم، اما متاسفانه با عدم توجه به این صنعت که امروزه دومین صنعت پولساز دنیا است، رو به رو شده ایم.

خلیل آبادی با تاکید بر اینکه در منطقه ۱۲، بازار تهران، کاخ گلستان و دیگر مناطق میراث گردشگری بسیاری وجود دارد، افزود: تهران باید یک مقصد گردشگری باشد، اما متاسفانه هنوز این امر محقق نشده است و در برنامه ها توجهی به آن نمی‌شود.

به گفته رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران ، ری و تجریش اگر تهران را از اسارت ماشین‌ها درآوریم، تهران از همه شهرهای ایران زیباتر می شود. این زیبایی، لنز دوربین، روح حساس و عاطفی و توجه عکاسان را به مکان های دیدنی تهران می‌طلبد.

وی در پایان ضمن قدردانی از رئیس جامعه عکاسان و رئیس ستاد گردشگری از آنان خواست این نمایشگاه را بین المللی کنند و عکاسان جذابیت‌های تهران، ری و تجریش را به نمایش بگذارند.

در ادامه کورش یزدانی؛ رییس کانون عکاسان ایران ضمن تشکر ویژه از رییس ستاد گردشگری، شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، تصریح کرد: تلاش دوستان در این بخش هنری برای ما عکاسان قابل لمس بوده و از این نوع حمایت و نگرش به هنر عکاسی تشکر فراوان داریم.

در ادامه مراسم کورش یزدانی،گفت: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره با توجه به اولین فراخوان این جشنواره، قابل تأمل می باشد، از میان 830 اثر ارسالی به دبیرخانه مجازی جشنواره ،520 عکس در نهایت دقت بررسی و در نهایت 30 اثر از هنرمندان  منتخب و بخش مسابقه راه یافت که از بین منتخبین، 4 اثر به عنوان برگزیده مشخص گردید.

در پایان، عکاسان برگزیده اولین جشنواره عکس گردشگری تهران به این ترتیب معرفی شدند؛


نفر نخست : سیامک نامور
نفر دوم: شاهین حسن زاده¬گان
نفر سوم: ندا نژاد نوروز
تقدیر هیات داوران: محمد میرزاجانی

روابط عمومی پایگاه خبری شهر تهران به برگزیدگان تبریک می گوید.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: