آرشیو خبر کد خبر: 13135     

انتقاد از تعطیلی کتابخانه پارک شهر

مهر
رئیس کمیته عمران شورای شهر از تعطیلی کتابخانه پارک شهر انتقاد و درخواست کرد هر چه سریعتر این کتابخانه بازگشایی شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۹ خرداد ساعت 12:46

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، اقبال شاکری در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به تعطیلی کتابخانه پارک شهر و فقدان کتابخانه عمومی در این منطقه گفت: این پروژه در اولویت قرار گیرد زیرا این منطقه دارای کمبود کتابخانه عمومی است که رئیس شورا در پاسخ به وی گفت: این کتابخانه در اختیار سازمان کتابخانه هاست که به اجبار سالی ۴۰ میلیارد تومان از بودجه شهرداری برمی دارد. پول های ما را می گیرند آن وقت کتابخانه را تعطیل کرده اند.

شاکری در تایید سخنان چمران بار دیگر درخواست کرد: هر چه سریعتر این کتابخانه فعالیت خود را از سر گیرد.

شاکری در ادامه به نحوه رسیدگی به اعتراضات انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: ما برای منتخبان شورای پنجم آرزوی موفقیت می کنیم اما اگر قرار بود از ابتدا لیست مخفی رای بیاورد چرا ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این انتخابات ثبت نام کردند هزینه تبلیغات دادند. از همان ابتدا آن لیست مخفیانه را برنده اعلام می کردند این چه رقابت تخصصی، عادلانه و بر اساس حقوق مردم است؟

وی اضافه کرد: چرا مردم را دو قطبی می کنید، چرا از روش دیو و دلبر کسب رای می کنید؟ شمایی که به غیرتخصصی بودن شورا اعتراض داشتید تخصص در کجای این لیست قرار دارد؟ به اعتقاد من این رقابت یک رقابت غیرعادلانه، غیرمردم سالاری و غیر تخصصی بود و باید در خصوص آن شفاف سازی شود. اگر واقعا مدافع حقوق مردم هستید قانونا به اعتراضات آنها رسیدگی کنید.

همچنین در این جلسه عباس جدیدی درخواست کرد قانون برای همه به طور یکسان اجرایی شود.

وی ادامه داد: این حجم طرح و لوایح در شورا مصوب شد چرا گزارشی در خصوص اجرایی شدن این مصوبات ارائه نمی شود؟ شورا که کارخانه تولید مصوبه نیست، این مصوبات باید اجرایی شود.

وی درخواست کرد: شهرداری و شورا گزارش عملکرد خود را در صحن علنی ارائه کنند که هم برای شورای پنجم قابل استفاده باشد و هم کارنامه کاری این شورا در نزد مردم.

جدیدی با بیان اینکه برخی استخوان های لای زخم این شورا باید در روزهای پایانی درمان شود، گفت:بحث املاک هنوز به نتیجه نرسیده است، سازمان املاک در قالب بهره برداری  برخی املاک را به مساجد، حسینیه ها و یتیم خانه ها واگذار کرده است برخی که جنبه انتفاعی داشته اند به صورت تجاری استفاده شده اند باید این نحوه بهره برداری شفاف سازی شود. متاسفانه به دلیل پایان عمر چهارم کسی خود را در برابر اعضای شهر و نمایندگان شهر پاسخگو نمی دانند در حالی که ما هنوز دو و نیم ماه دیگر نمایندگان مردم در شورا هستیم.

در این جلسه رحمت الله حافظی رئیس کمیسیون  سلامت شورای شهر نیز نسبت به قرارداد شهرداری با یکی از شرکت ها در خصوص بلیت های الکترونیکی مترو و اتوبوس تذکر داد و گفت: بر اساس قانون باید کلیه درآمدها به خزانه شهر وارد شود اما این شرکت که بدون مناقصه این خدمات را ارائه می دهد تمام وصولی ها را به حساب خود واریز کرده و طی یک تا سه ماه سهم شهرداری و رانندگان شرکت واحد را پرداخت می کند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکتابخانه , شاکری , شورا ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: