آرشیو خبر کد خبر: 14757     

انتقاد از آزاد شدن صادرات دام زنده

باشگاه خبرنگاران جوان
رئیس اتحادیه صنف گوشت گوسفندی تهران گفت: صدور مجوز صادرات دام زنده منجر به افزایش 500 تومانی نرخ دام زنده در بازار داخل شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ سه شنبه ۳ بهمن ساعت 08:23

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، علی‌اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از افزایش 500 تومانی نرخ دام زنده در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون نرخ هر کیلو دام زنده  16 هزار و 500 تومان است.

به گفته وی، هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 36 تا 37 هزار تومان به مغازه دار و 39 تا 40 هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

ملکی با انتقاد از آزاد شدن صادرات دام زنده، افزود: صدور مجوز صادرات دام زنده، تنش قیمت در بازار گوشت را به همراه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت دام زنده، اتحادیه در حال تنظیم نامه‌ای به ستاد تنظیم بازار  به منظور اطلاع رسانی مبنی بر افزایش قیمت گوشت و تشنج مجدد بازار است.

وی با اشاره به اینکه صادرات دام زنده مشروط به واردات گوشت، چاره ساز نخواهد بود، تصریح کرد: با توجه به افزایش نرخ دلار، واردات گوشت صرفه اقتصادی ندارد و از مسئولان تقاضا داریم که عمیق‌تر به موضوع نگاه کنند تا قیمت گوشت مجددا دستخوش تحولات بازار قرار نگیرد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااتحادیه گوشت , اصناف تهران , قیمت گوشت ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: