آرشیو خبر کد خبر: 15211     

الویری از دیوان عدالت اداری انتقاد کرد

فارس
رئیس شورای عالی استان‌ها پس از لغو دو مصوبه شورای شهر تهران توسط دیوان عدالت اداری گفت: باید جایگاه دیوان عدالت اداری در این خصوص از نظر حقوقی بررسی شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ ارديبهشت ساعت 11:09

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مرتضی الویری در پنجمین اجلاس شورای عالی استان‌ها ضمن تبریک روز شوراها اظهار داشت: با توجه به نقش قانون اساسی برای شوراها این اقدام انجام شده است که شوراها بتوانند نسبت به تبعیض اقدام کنند.

وی‌ ادامه داد: آمریکا پیمان‌شکنی کرد و از برجام خارج شد و این نشان می‌دهد که ما باید متکی به نیروهای داخلی کشور باشیم و این انسجام در کشور وجود دارد و وضعیت به‌گونه‌ای پیش رفته که آمریکا تنها مانده و به جز یک کشور جعلی و یکی دو کشور منطقه، دیگر کشورها آن را تنها گذاشته‌اند.

الویری گفت: ما در این مسیر سرافراز خواهیم بود و قطعاً‌ دستاوردهای خوبی را خواهیم داشت.

وی درباره مصوبات شوراها نیز اضافه کرد: یک رویکرد نامبارک توسط دیوان عدالت اداری اتخاذ شده که اخیراً دو مصوبه شورای شهر تهران را ابطال کرده است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه قانونی و این نوع اقدامات باید موردبررسی قرار بگیرد، گفت: لغو این دو مصوبه 7000 میلیارد تومان از درآمد شهرداری تهران را کاهش داده است و قطعاً این مصوبات به سایر شوراها نیز تسری پیدا می‌کند و به این ترتیب 35 درصد درآمد شهرداری‌ها در سراسر کشور کاهش خواهد یافت، در حال حاضر نیز شهرداری‌ها دارای مشکلات مالی نیز هستند.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: آیا دیوان عدالت می‌تواند در این موارد ورود پیدا کند؟ باید به موجب قانون این وضعیت هرچه سریع‌تر روشن شود.

الویری اظهار داشت: در حال حاضر مصوبات شوراها در کمیته انطباق فرمانداری تهران موردبررسی قرار می‌گیرد و در صورت اختلاف و یا مغایرت به هیأت حل اختلاف می‌رود اما برای ما جالب است که چگونه دیوان در این خصوص ورود پیدا می‌کند.

وی گفت: از نظر قانونی دیوان هیچ‌گونه توجیهی ندارد و اگر ابهام قانونی وجود داشته باشد در اجلاس بعدی مصوبه‌ای در شورا با فوریت تصویب و به مجلس ارسال می‌کنیم تا ابهامات قانونی را حل‌وفصل کنیم.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاالویری , مصوبه شورا , دیوان عدالت اداری ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: