آرشیو خبر کد خبر: 15394     

افزایش چند برابری قیمت مواد اولیه شیرینی

ایلنا
رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی تهران گفت: تهیه مواد اولیه به سختی انجام می‌شود و قنادی با مشکل مواجه هستند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ دوشنبه ۵ شهريور ساعت 09:43

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، علی بهره‌مند رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه قنادی‌ها اظهار کرد: در زمینه مواد اولیه افزایش قیمت بسیار زیادی داشتیم و بالای 50 درصد در تمام مواد اولیه افزایش قیمت داشتیم. برخی مواد اولیه هم مانند روغن در بازار کاهش داشته و سخت پیدا می‌کنیم.

وی افزود: روغن هر 16 کیلویی را با قیمت 100 هزار تومان در بازار تهیه می‌کنیم که به سختی هم یافت می‌شود. پسته که دو ماه پیش کیلویی 70 هزار تومان توسط قنادی‌ها خریداری می‌شد در حال حاضر به 280 هزار تومان رسیده است که 400 درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی در ادامه تصریح کرد: پودر کنجد، پودر پسته و پودر کاکائو همه بیش از 50 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

بهره‌مند در رابطه با میزان فروش قنادی‌ها عنوان کرد: فروش شیرینی به میزان قدرت خرید مردم بسیار کاهش یافته است و با این افزایش قیمت‌ها مردم تنها در مناسبت‌ها می‌توانند از شیرین و شکلات استفاده کنند.

وی با اشاره به داخلی بودن روغن موجود در بازار تشریح کرد: مواد خام روغن احتمال وارداتی بودن دارد اما روغن موجود در بازار تولید کشور است. شکر و کنجد هم افزایش قیمت داشته و پودر کاکائو از کیلویی 15 تومان به 50 تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه دارندگان شیرینی فروشی، قنادی و کافه قنادی افزود: با این وضع تهیه مواد اولیه هم به سختی انجام می‌شود و قنادی با مشکل مواجه هستند. جعبه شیرینی هم سه برابر افزایش قیمت داشته و به کیلویی 15 هزار تومان رسیده است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااصناف تهران , قنادان تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: