آرشیو خبر کد خبر: 15078     

اظهارات متفاوت در خصوص فیلترینگ تلگرام

ایسنا
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: پیام رسان‌های داخلی مشکل فنی و زیرساختی ندارند، مشکل عدم اعتماد مردم است که از وزیر ارتباطات در این خصوص کاری ساخته نیست.
تاریخ انتشار :۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين ساعت 12:27

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، پروانه سلحشوری در خصوص اظهارات متفاوت در خصوص فیلترینگ تلگرام اظهار کرد: ما هم اخباری در این مورد شنیده ایم و امیدواریم خبر همانی باشد که سخنگوی شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده است، چون اگر غیر از این باشد هیچ کمکی به جامعه نخواهد شد به غیر از بی اعتمادی بیشتر.

وی ادامه داد: الان مردم به تلگرام اقبال دارند نه به این خاطر که پیام رسان‌های داخلی تکافوی نیاز مردم را نمی‌دهد و مشکل زیرساختی یا فنی دارد بلکه به این خاطر که مردم به آنها اعتماد ندارند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزارت ارتباطات هم در این مدت به تکالیف فنی و فرهنگی خود عمل کرده است. اما اطلاع داریم که متاسفانه دستگاه‌های دیگری که مسوولیت‌هایی در این زمینه دارند، اهمال کاری می‌کنند و همه مشکلات متوجه وزارت ارتباطات می‌شود.

وی افزود: با وجود اینکه روی وزیر ارتباطات در ابتدای کارش نظرهای موافق و مخالف متعددی وجود داشت ولی او تلاش بسیاری کرد بویژه اینکه در ماه‌های ابتدایی وزارتش با چالش فیلترینگ موقت تلگرام مواجه شد.

سلحشوری گفت: اگر چه مسوولیت فیلترینگ با این وزارتخانه نیست و تصمیم گیرنده این حوزه کمیته تعیین مصادیق مجرمانه، شورای عالی فضای مجازی و ...هستند اما امیدواریم تصمیماتی با رویکرد اعتمادسازی اتخاذ شود.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپروانه سلحشوری , نماینده مجلس ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: