آرشیو خبر کد خبر: 14047     

احداث سه باغ صخره‌ای جدید در منطقه 7

فارس
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 از احداث سه باغ صخره‌ای جدید در این منطقه با هدف افزایش زیبایی سیمای بصری، گسترش فضای سبز تزئینی و نماهای طبیعی خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۳۰ مهر ساعت 12:44

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، رضا مددی با اعلام این مطلب افزود: این باغ های صخره ای در ضلع شرق بوستان طالقانی، نبش خیابان صابونچی و خیابان قدوسی احداث می شوند.

وی با اشاره به اینکه این طرح به منظور تنوع بخشی، افزایش زیبایی منظر شهری و تغییر بافت اجرا می شود، یادآور شد: باغهای صخره ای باغهایی هستند که بیشترین الهام را از طبیعت می گیرد و در آنها سعی می شود احساس مصنوعی بودن از بین برود.

معاون شهردار منطقه 7 با تاکید بر اینکه در فضای سبز شهری ساخت یک باغ صخره ای می تواند جلوه تازه ای به فضای سبز بدهد، تصریح کرد: این پروژه ها با بهره گیری از انواع گونه های مختلف گیاهان همراه با سنگ های بزرگ تزئینی اجرا و طرح زیبایی را به نمایش خواهد گذاشت.

وی در ادامه با اشاره به اجرای عملیات هرس و بازپیرایی درخچه های زینتی در معابر سطح منطقه، عنوان کرد: هرس ترون ها هر ساله به منظور برقراری توازن بین اندام هوایی و زیرزمینی ترون ها، زیباسازی منظر شهری، جوان سازی، فرم دهی و همچنین ایجاد دید کافی برای رانندگان در تقاطع های اصلی و فرعی انجام می شود.

مددی با تاکید بر اینکه انجام عملیات هرس موجب افزایش طول عمر درختچه ها ، نیاز به آب کم ،حجم سبزینگی متناسب با نوع وسن درخچه ها وهمچنین عامل مهمی برای تقویت شاخه های جدید می شود، افزود: عملیات بازپیرایی و هرس درختچه های زینتی سطح بلوارها، میادین، رفیوژها و پارک ها در یک برنامه زمانی منسجم به ادارات فضای سبز نواحی پنجگانه ابلاغ شده است.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاباغ صخره ای , اخبار منطقه7 , منطقه 7 شهرداری ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: