آرشیو خبر کد خبر: 14238     

آینده روشن با خانواده کتابخوان

استانداری تهران
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، نشستی به ریاست استاندار تهران و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیران دستگاه های عضو کارگروه برگزار شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ يکشنبه ۲۱ آبان ساعت 15:56

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، بیست‌و پنجمین دوره هفته کتاب (۲۰ الی ۲۶) آبان ماه با شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» آغاز شد.

همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی نشستی به ریاست استاندار تهران و با حضور ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،شهریور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیران دستگاه های عضو کارگروه برگزار شد.

در ابتدای این نشست هریک ازمدیران و  نمایندگان دستگاه های اثرگذار در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی همچون دانشگاه های علوم پزشکی ایران،تهران و شهید بهشتی،اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان،جهاد دانشگاهی تهران،حوزه علمیه استان،آموزش و پرورش شهر و شهرستان های استان،سازمان زندان ها و صدا و سیما گزارشی از اقدامات خود در این بخش ارائه دادند.

در ادامه محمدحسین مقیمی استاندار تهران با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع کتابخوانی در همه ایام سال گفت: توجه به کتابخوانی نباید تنها به هفته کتاب محدود شود و با همه موفقیت هایی که در این بخش به دست آوردیم اما به کتابخوانی بهای لازم را ندادیم.

وی افزود: فرهنگ کتابخوانی باید به عنوان یک امر معروف تلقی شود تا در همه صحبت ها به آن اشاره شود و هنوز این معروف به خوبی شناخته نشده است.

استاندار تهران با بیان اینکه نویسندگان ارزشمند را باید مورد توجه قرار دهیم تصریح کرد: نویسندگان خوب در فرهنگ جامعه اثرگذارند و باید تشویق شوند و هرچه در زمینه کتابخوانی هزینه کنیم سرمایه گذاری برای آینده است.

مقیمی به ضرورت ارزش گذاری و توجه به سیر کتاب از فعالیت نویسنده تا نشر و توزیع در کتابخانه ها اشاره کرد و گفت: باید بپذیریم که کتاب در جامعه اثر گذار است و لازم است همه مراحلی که کتاب برای عرضه در جامعه می گذراند با توجه، اما بدون سختگیری نظارت شود.

وی ادامه داد: خانواده،مهد کودک،مدارس،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون های مساجد نقش تعیین کننده ای در ایجاد علاقه برای گرایش کودکان و نوجوانان به کتاب دارند.

استاندار تهران احترام به حقوق دیگران و آشنایی با تاریخ و گذشته کشور را از نمونه های ارزشمند تاثیرگذاری کتاب برشمرد و عنوان کرد: حمایت از کتابخانه های سطح استان در همه مراکز علمی و فرهنگی و اجتماعی از جمله در مدارس باید در دستور کار قرار بگیرد و صدا و سیما نیز نقش مهمی در انعکاس فعالیت ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی به عهده دارد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااستانداری تهران , استاندار تهران , کتابخوانی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: