آرشیو خبر کد خبر: 13032     

آوار چک های برگشتی بر سر بازار چرم

باشگاه خبرنگاران
رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی گفت: رکود بازار همچنان ادامه دارد و از طرفی هم به میزان چک‌های برگشتی صادر شده از سوی افراد به صورت روز شمار افزوده می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ جمعه ۱ ارديبهشت ساعت 14:11

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، سعید حیاتی رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی در خصوص کاهش نقدینگی اکثر تولیدکنندگان در این بخش اظهار داشت: رکود بازار همچنان با تمام قوا ادامه دارد و از طرفی هم به میزان چک‌های برگشتی صادر شده از سوی افراد به صورت روز شمار افزوده می‌شود و هیچکس پاسخگوی این افراد نیست.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر نقاط دنیا بانک‌ها ضامن چک‌های افراد بوده و درصورت عدم وصول بانک‌ها مبلغ چک را پرداخت خواهند کرد، ادامه داد: بخش زیادی از مبالغ چک‌ها از ۵ میلیون تومان کم‌تر بوده به همین جهت عموم افراد برای دریافت حکم جلب شخص مورد نظر با مشکل مواجه می‌شوند.
 
رییس اتحادیه فروشندگان چرم طبیعی و مصنوعی با اشاره به کمبود دستگاه کافی و مناسب در بخش فرآوری چرم افزود: کشور از مواد اولیه‌ی مناسبی برای تولید چرم برخوردار است و در این سال‌ها پوست مورد نیاز برای تولید از خارج و توسط شرکت‌های خارجی برای تولید کیف و کفش فرآوری و وارد کشور شده است.
 
وی در ادامه افزود:در صورت حمایت دولت از بخش خصوصی و برخی تولیدکنندگانی که برنامه‌ای برای واردات این دستگاه ها را در دستور کار دارند، شرایط برای تولید کالایی با کیفیت برای تامین بازار و رقابت با همتای خارجی فراهم خواهد شد. 
 
حیاتی با توجه به تاثیر مستقیم و مخرب سود‌های نجومی  تسهیلات بانکی بر بخش بازار مولد تصریح کرد: سود‌های بالای تسهیلات بانکی رغبت را از تولیدکننده سلب کرده است.
 
وی همچنین بیان کرد: اقدامات اندکی در راستای توسعه و گسترش بخش تولید چرم طبیعی انجام شده و با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نیاز به استراتژی و برنامه‌ای مدون و جدی برای پیشبرد این هدف داریم.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابازار چرم , صنعت چرم , شمال تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: