آرشیو خبر کد خبر: 14226     

آموزشکده آنلاین باغ کتاب تهران راه اندازی شد

شهرنوشت
مدیرعامل مجموعه باغ کتاب تهران از راه اندازی آموزشکده آنلاین باغ کتاب در هفت بخش به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ شنبه ۲۰ آبان ساعت 12:48

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مجید حسینی با بیان اینکه به مناسبت روز کتاب، باغ کتاب تهران به مدت یک هفته میزبان انواع برنامه های فرهنگی است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت بحث کتاب و کتاب خوانی و به منظور آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان و به طور کلی خانواده ها با این مقوله، امسال به مدت یک هفته مجموعه برنامه هایی را با حضور هنرمندان و نویسندگان مشهور کشور در باغ کتاب تهران برگزار می کنیم.

وی افزود: یکی از برنامه های هفته کتاب در باغ کتاب تهران تجربه یک روز کتاب فروشی توسط بازیگران و نویسندگان شناخته شده است. این برنامه نه تنها موجب تعامل میان مخاطبان و هنرمندان می شود بلکه تجربه ناب کتاب فروشی را برای این افراد رقم می زند.

اجرای پویش دور دنیا در هفت روز

حسینی اجرای پویش دور دنیا در هفت روز را از دیگر برنامه های باغ کتاب تهران معرفی کرد و گفت: در این پویش هر روز یک کتاب معروف از یک نقطه دنیا به مخاطب معرفی و کل باغ کتاب با محتویات کتاب مورد نظر تزئین می شود.  

مدیرعامل باغ کتاب تهران با اشاره به تجلیل از کتاب فروشان ماندگار که در طول سال ها این شغل را با هیچ شغل دیگری عوض نکردند، عنوان کرد: قرار است در این هفته نشستی با ناشران، نویسندگان، فعالان صنعت چاپ و کتابفروشان با حضور مدیران شهری در باغ کتاب تهران داشته باشیم تا مشکلات فعالان این صنف به طور شفاف مطرح شود.

رونمایی از مجموعه 100 رمان

حسینی در ادامه به رونمایی از مجموعه 50 قسمتی انیمیشن "دایناسورها کتاب نمی خوانند" در هفته کتاب پرداخت و گفت: همچنین، قرار است طی روزهای اخیر مجموعه 100 رمان ساخته منصور ضابطیان به مخاطبان باغ کتاب تهران معرفی شود. در همین راستا، 20 قسمت تصویری از رمان های برتر جهان به مدت 20 دقیقه توسط هنرمندان در قالب انیمیشن به شهروندان معرفی می شوند.

وی افزود: با توجه به تاثیر کتاب های مطرح دنیا در سینما، امسال به مناسبت هفته کتاب 7 فیلم سینمایی اقتباسی در باغ کتاب اکران و در کنار آن مجموعه نشست های نقد و بررسی با حضور هنرمندان و نویسندگان برگزار می شود.

به گفته مدیر عامل باغ کتاب تهران رونمایی از آکادمی یا آموزشکده آنلاین باغ کتاب تهران ویژه آموزش های اینترنتی از مهم ترین اقداماتی است که در هفته کتاب انجام می شود.

اختصاص یک سانس از باغ کتاب به کودکان کار

حسینی با تاکید بر میزبانی باغ کتاب تهران از دو هزار دانش آموز به مناسبت روز کتاب خاطرنشان کرد:  برای اولین بار در نظر داریم تا نمایشگاه کتاب نمای ایران با موضوع داستان آفرینش را به شکلی متفاوت برگزار کنیم. به این معنا که بخش هایی از کتاب ها در قالب صفحات بسیار بزرگ در معرض دید. مخاطبان نیز در صورت تمایل می توانند کتاب مورد نظر را از کتاب فروشی باغ کتاب خریداری کنند.

وی در پایان به همکاری سازمان های مردم نهاد به ویژه خیریه ها در برگزاری برنامه های هفته کتاب اشاره و تصریح کرد: با همکاری سمن ها در ماه های قبل چندین مرتبه میزبان کودکان کار در باغ کتاب تهران بودیم و به دنیال این هستیم تا با ادامه مذاکرات با مدیران سمن ها یک سانس در هفته را به صورت رایگان در اختیار این گروه از کودکان قرار دهیم.

 نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: