آرشیو خبر کد خبر: 14210     

آخرین تحولات بازار مرغ

باشگاه خبرنگاران جوان
رییس اتحادیه پرنده و ماهی تهران نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات آن در بازار را اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۸ آبان ساعت 11:57

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه پرنده و ماهی، درخصوص نوسانات قیمت مرغ در بازار اظهار کرد: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 500 ، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 300 ، توزیع درب واحد های صنفی 6 هزار و 450 و خرده فروشی 7 هزار و 100 تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 100 و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ 7 هزار و 100 تومان است.

یوسف خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: همچنین قیمت هر کیلو سینه با کتف 12 هزار، سینه بدون کتف 13 و فیله مرغ 15 هزار تومان است.

رییس اتحادیه پرنده و ماهی شرایط عرضه و تقاضا  را دلیل اصلی نوسانات قیمت در بازار دانست.

وی با اشاره به قیمت مرغ در آستانه اربعین بیان کرد: با توجه به شرایط مساعد عرضه در برابر کاهش شدید تقاضا پیش بینی می شود که قیمت هر کیلو مرغ 100 تا 150 تومانی در بازار افت کند.

یوسف خانی مازاد تولید را دلیل اصلی زیان مرغداران دانست و تصریح کرد: در شرایط کنونی نرخ منطقی هر کیلو مرغ زنده 5 هزار تومان و مرغ آماده به طبخ 7 هزار و 600 تومان است که به سبب کاهش شدید تقاضا در برابر عرضه امکان رسیدن به این نرخ وجود ندارد.

رییس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که تا پایان ماه قیمت مرغ آماده به طبخ از 6 هزار و 900 تا 7 هزار و 300 تومان در نوسان باشد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااتحادیه مرغ , بازار مرغ , اصناف تهران ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: