آرشیو خبر کد خبر: 14794     

آتش‌ گرفتن برج ۸۰ واحدی در تهرانسر

تسنیم
آتش‌نشانان در عملیاتی نفسگیر ۱۳ نفر از ساکنان برج ۸۰ واحدی را که در میان دود و آتش گرفتار شده بودند، نجات دادند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۶ دوشنبه ۹ بهمن ساعت 19:35

به گزارش پایگاه خبری شهر تهران، ساعت 19:48 شب گذشته آتش‌سوزی در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر مشاهده خروج دود و شعله‌های آتش از داخل یک واحد مسکونی، بلافاصله ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان ایستگاه 104 و 59 را به همراه گروه نجات ایستگاه 59 به خیابان تهرانسر، بلوار لاله خیابان بدخشان برج افق اعزام کرد.

محمد وثوق افخمی؛ افسر آماده منطقه چهار عملیات درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: با رسیدن به محل حادثه مشاهده شد که در طبقه اول یک برج مسکونی 9 طبقه 80 واحدی، یک دستگاه آپارتمان به مساحت 60 مترمربع کاملاً شعله‌ور شده و در حال سرایت به واحدهای همجوار بود و بر اثر شدت این حریق، دود زیادی ساختمان را فراگرفته و تعدادی از ساکنان در طبقات فوقانی محبوس شده و امکان خروج نداشتند.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان بلافاصله با تقسیم شدن به دو گروه، همزمان با خاموش کردن شعله‌های آتش اقدام به خارج کردن ساکنان از داخل ساختمان کردند و موفق شدند در عملیاتی نفسگیر 10 نفر از ساکنان گرفتار شده در دود را از داخل ساختمان خارج کرده و به محیط امن انتقال دهند.

افخمی خاطرنشان کرد: در بین افراد گرفتار، دو خانم سی و پنج و پنجاه و دو ساله و آقایی سی و سه ساله دچار سوختگی و دودزدگی شده بودند و حال عمومی مناسبی نداشتند که آتش‌نشانان پس از انتقال این افراد به پایین ساختمان آنان را تحویل نیروهای اورژانس دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ در پایان آتش‌نشانان پس از تخلیه کامل دود از ساختمان و با تحویل محل به مالک و عوامل انتظامی به ایستگاه مربوطه مراجعت کردند.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاآتش سوزی , تهرانسر , آتش نشانی ,نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: