˝قصر سنگی˝ پایتخت ثبت ملی شد مراتب ثبت ملی «خانه ثابت (معروف به کاخ ثابت‌پاسال) در نامه‌ای از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار تهران ابلاغ شد.
تدوین «شبی» به پایان رسید داستان این فیلم در یک تک لوکیشن اتفاق می‌افتد و تمام بازیگران آن برای اولین بار به صورت حرفه‌ای مقابل دوربین رفته اند.
تجویز نسخه‌های شفابخش در امامزاده معروف تهران دومین دوره طرح نسخه‌های شفابخش رمضان در صحن یکی از امام‌زاده‌های تهران اجرا می‌شود.
انتقاد از تعطیلی کتابخانه پارک شهر رئیس کمیته عمران شورای شهر از تعطیلی کتابخانه پارک شهر انتقاد و درخواست کرد هر چه سریعتر این کتابخانه بازگشایی شود.
دوره عالی «رسانه و خانواده» برگزار می‌شود نخستین جلسات «رسانه و خانواده» به همت بسیج رسانه و سازمانهای بسیج مستضعفین شهرداری تهران به مدت دو ماه برگزار می‌شود.
داوران سومین جایزه داستان تهران معرفی شدند اسامی هیات داوران سومین دوره‌ جایزه داستان تهران اعلام شد.
روزهای داغ آف‌آف‌تئاتر شهر سالن‌های مختلف تهران در خرداد میزبان نمایش‌های مختلف خواهند بود و در این بین دو سالن تازه‌تأسیس شهرزاد و پرستویی میزبان نخستین آثار خود خواهند بود.
رکوردزنی تهرانی‌ها در انتخابات و تماشای «نهنگ عنبر2» مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران از رکوردزنی‌ تهرانی‌ها در تماشای فیلم «نهنگ عنبر» همزمان با حضور پرشور در انتخابات خبر داد.
«آسایشگاه» در یک تماشاخانه تهران محمد حسین زیکساری ، نمایش « آسایشگاه» نوشته هارولد پینتر و ترجمه رضا دادویی را خردادماه در تماشاخانه پالیز به روی صحنه می‌برد.
باغ کتاب تهران بعد از انتخابات افتتاح می شود مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، از افتتاح باغ کتاب تهران بعد از انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
«بزرگراه» به پردیس تئاتر تهران می‌رسد نمایش «بزرگراه» به نویسندگی و کارگردانی «ابوالفضل حاجی علیخانی» از 20 اردیبهشت ماه در تماشاخانه استاد کشاورز پردیس تئاتر تهران روی صحنه می‌رود.
نخستین جشنواره هنر و خلاقیت برگزار می‌شود نخستین جشنواره هنر و خلاقیت، همزمان با دوازدهمین جشنواره پروژه‌های دانش‌آموزی تبیان، در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
نمایشگاه «لوور در تهران» به‌مدت ۴ ماه برگزار می‌شود مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور گفت: آثاری از موزه لوور برای نخستین بار در تهران به‌نمایش درمی‌آید.
برای انتخاب بازیگران در ژانر وحشت دستمان بسته است کارگردان فیلم «زار» گفت: امیدوارم با حمایت مخاطبان از اینگونه فیلم‌ها، ژانر وحشت رونق پیدا کند.
روسای ۱۴ نمایشگاه خارجی به تهران می آیند غلامرضا نوعی گفت: شاهد حضور ۱۴ نفر از روسا، مسئولین نمایشگاه‌های خارجی در نمایشگاه کتاب تهران خواهیم بود که حضور کشورهای اتریش، صربستان، مجارستان، فرانسه، ایتالیا، روسیه تاکنون قطعی شده است.