تمركز زدایی در مدیریت شهری نهادهای محلی از جمله شورایاری‌ها می‌توانند با ارائه فعالیت‌های مختلف محلی به مردم و جلب كمك و همراهی آنها فرصت مناسبی برای شركت در امور محل در اختیار همگان قرار دهند.
حقوق شهروندی چیست؟ این روز‌ها راجع به حقوق شهروندی زیاد بحث می‌شود. در این بحث‌ها، رعایت حقوق شهروندی لازمه تحقق دموکراسی و مردم سالاری تلقی شده و برای تبیین جنبه‌های مختلف آن تلاش می‌شود.
وظایف و اهداف شورایاری‌ها مشارکت مدنی از جایگاه رفیعی برخوردار است .
شهرنشین یا شهروند واژه«شهر» مفهومی دور و نزدیک !
مراقب تاثیر ماهواره باشید با گسترش تکنولوژی وسیله ای چون ماهواره نقش قابل توجهی در انتقال اطلاعات و پیام های تصویری به عهده دارد. این پیام ها از طریق امواج ماهواره ای به طور یکسان، همزمان و بدون محدودیت در گیرنده ها قرار گرفت...
بافت های فرسوده کابوس اند یا فرصت رویایی ! بافت های فرسوده به کابوس مدیران شهری در کشور های در حال توسعه از جمله ایران تبدیل شده اند، این موضوع را ازلابه لای اظهارات مسولان می توان دریافت که با هر حادثه ایی اعم از زلزله یا ریزش ساختمان به یاد ...
به نظر می رسد بزهکاران دیگر نمی ترسند تحلیل دکترعلی نجفی توانا جرم شناس و حقوقدان درباره آشکار شدن زورگیری در جامعه.
واكاوی نقش اصناف در اقتصاد وجود اصناف در طول تاریخ منحصر به ایران نبود و در تمامی نقاط دنیا وجود داشته و حتی در برخی کشورها در حکومتها نیز نقش قابل توجهی داشته‌اند.
صفحه 19 از 19  اول  قبلی   10    11    12    13    14    15    16    17    18    19